Reference

Hana Matelová - olympionička, účatnice Grand Finals a stolní tenista roku 2017

Snímek obrazovky 2018-03-05 v 15.55.06S Vítkem jsem začala spolupracovat z několika důvodů. Cítila jsem, že po pingpongové stránce toho už více udělat nemůžu a proto jsme se zaměřili celostní přístup tzv. Sporthacking, tj propojení stravy, regenerace a mentální připravy. Vždyť kolikrát jsem si řekla po těsném prohraném zápase, že rozhodla hlava? Mockrát. Rozšiřuji jsem si v těchto směrech obzory a hlavně na sobě vidím, že to skutečně funguje a já se cítím lépe. Za tuto spolupráci jsem velmi ráda, baví mě a snažím se na sobě pracovat a růst i mimo stůl jako osobnost, což se mně myslím daří:-). Otevřelo mi to hodně oči a vím, že ještě stále můžu posouvat své limity.

Jaroslav Diviš - FK Jablonec

1956059_sport-fotbal-slovacko-brno
Víťu Schlesingra jsem měl tu čest poprvé vidět a slyšet přednášet na akci pořádanou v roce 2015 v Uherském Hradišti. Jeho přednáška me zaujala a tak jsem neváhal a zkusil jej kontaktovat osobně. I přes svoji zaneprazdnenost si na me našel čas a věnuje se mně po dobu delší než jeden rok. Za tuto dobu jsem se posunul jak profesně, tak v osobním životě. Již při první schůzce jsme stanovili cíle a životní hodnoty, kterých jsem chtel dosáhnout. S postupem času jsem změnil svůj přístup k životu a me cíle se postupně začaly naplňovat a dávat smysl. Za to, kde jsem dnes, musim tak také poděkovat Víťovi. Je to výborný coach a odborník na životosprávu a skutecně vás dokáže dovest za tim, co od života očekáváte Vy sami. V současné době naše spolupráce nadále pokračuje. :-)

Tom Ondrušek - florbalový reprezentant

696673S Vítkem spolupracuji již rok intenzivně. Mým cílem bylo posunout svoje výkony ještě o kousek výš díky lepší životosprávě, stravování a regenraci. Začali jsme pracovat na všem ihned. Upravili jsme můj jídelníček o cca 60%. Přidali jsme tuky a odebrali cukry a pracovali na vylepšení mé krve, energie ve svalech, i umunity a celkového výkonu.

IMG_8826Moje tělo na to postupně reagovalo a vlastně momentálně si to nedokážu představit jinak. Vita přesně ví co moje tělo potřebuji i díky krevním testům a různým reakcím mého těla. Přesně na míru mi připravuje i suplementační plány dle období, výkonu ytd. Vše se i liší obdobím sezony a zátěží. Vlastně v každé části roku a sezony vím, co potřebuji a co mám jíst a co ne. Postupně reagujeme i na to, jak moje tělo reaguje na různá jídla a snažíme se vše řešit do detailů. Se spoluprácí jsem moc spokojený, moc věcí jsem se naučil. Cítím se mnohem lépe a silnější. Také rychle regeneruji a spím daleko lépe.

Michal Jordán - hokejista, reprezentant ČR, NHL, KHL-Bars Kazaň

Screen Shot 2015-10-07 at 11.06.12

hokej-reprezentace-jordan-6409070_denik-605IMG_3628 (1)

Screen Shot 2015-10-07 at 11.06.24

Martina Mikulášková - cyklokrosařská reprezentantka, mistrině ČR, 16. místo na MS

dsc_0617
Často jsem bývala nemocná a moje tělo nedostávalo co chtělo. Od doby co spolupracuji s Vitkem Schlesingerem nebývam téměř vůbec nemocná, moje regenerace se obrovsky zrychlila a více si věřím.

Vim kdy a co přesně uživat před tréninkem při a po a také v období závodu! Spoustu sportovcu si ani neuvědomuje jak moc je celostní přístup včetně stravy důležité a jak můze zlepšit regenerace s strava zlepšit celkové zdraví a psychickou pohodu. 

Hlavně si myslím že Vítek jako jeden z mála umí propojovat různá témata a dívá se na věc komplexně. Krom výživy ve sportu řešíme i další společná témata jako regenerace, mentální nastavení, různé relaxační techniky, atd. což s tím úzce souvisí.

IMG_1781
Vidim obrovský pokrok už za půl roční spolupráci, patří mu velké DÍKY za vše:)


S Marťou jsme se potkali při soustředění na Mallorce  2015 :-)

 

Grygera Zdeněk - fotbalista Juventus Turín, Ajax Amsterdam, reprezentace ČR

i
Velký dík Vítkovi za dlouhodobou spolupráci.
Navzdory své dlouhodobé profesionální fotbalové kariéře jsem díky němu zjistil, jak velkých pokroků mohu v oblasti své kondice a výkonu stále dosáhnout.

Léta jsem strávil ve špičkových zahraničních fotbalových klubech (Sparta Praha, Juventus Turín, Ajax Amsterdam, Fulham) a až pod jeho vedením jsem nicméně teprve zjistil, jak nesmírně důležitá je strava a regenerace a její příprava při zátěži, které je profesionální sportovec vystaven.

zg
Nyní si mnohem více uvědomuji důležitost stravy a regenerace a její vliv nejen na správný výkon sportovce, ale i jeho regeneraci. Díky naší spolupráci vidím, jak zásadním způsobem může skladba jídelníčku z dlouhodobého hlediska výkon ovlivnit, což jsem si sám naposledy vyzkoušel jakožto neprofesionální cyklista při přípravě na svou premiéru v cyklistickém maratonu, kde jsem zajel čas vysoko nad očekávání.

Má rada: “Ti z Vás, kteří chtějí dosáhnout velkých sportovních výsledků, a především Ti z Vás, kteří to myslí se svou sportovní kariérou opravdu vážně a jdou si tvrdě za svým cílem, myslete nejen na tvrdý trénink, ale také na stravu! Neváhejte spojit se s odborníkem na tuto oblast, jako jsem např. já vyhledal Vítka Schlesingera.”

Zdeněk Grygera: “Strava vrcholového sportovce tvoří neodmyslitelnou součást úspěchu!”

 

Boris Aspridis - házenkář, reprezentace Řecka

S Vítkem do REPREZENTACE

54aRok 2012/13 Extraliga házené mužů: 24 zápasů/ 32 golů

Začátek spolupráce s Vítkem SCHLESINGEREM

Rok 2013/14 Extraliga házené mužů: 34 zápasů/ 144 golů
Rok 2014/15 Extraliga házené mužů – 35 zápasů/ 194 golů - bronz v play off, jeden z nejproduktivnějších hráčů české extraligy

+ Pozvánka do řecké reprezentace

Lehké shrnutí dosažení dočasných výsledků před a po spolupráci s Víťou:

V polovině roku 2013 (srpen) jsem se poprvé setkal se Sporthackerem Vítkem Schlesinger, jako průměrný extraligový házenkář, který měl za sebou herně nepodařené angažmá a příbytek na váze z obvyklých 86kg (184cm) na necelých 94kg. Celou sezonu se mě držela zranění, ne tak vážná, spíše drobná, ale která mě podstatně limitovala. Herně se mi nedařilo,moje výkonnost prudce klesala. Vše vyvrcholilo velkým výronem kotníku a silně natrženými vazy (duben 2013) a toto zranění se opakovalo na začátku přípravy (srpen 2013), v tu chvíli jsem si řekl dost.

dNáhodou jsem se dostal do rukou Vítka, který změnil celou moji dosavadní kariéru. V prvních dvou měsících se moje váha redukovala z počáteční hodnoty 93,5 na 89kg, přičemž se mi dařilo spalovat tuky a přeměňovat je ve svaly. Za další dva až tři měsíce jsem se dostal na váhu 82,5 kg, což bylo moje maximum/minimum. Doporučený vyvážený jídelníček pro vrcholového sportovce, plus zvýšení denní pohybové aktivity vedlo v markantní zlepšení jak na hřišti, tak v oblasti životního stylu.

Vítek není jen specialista na stravu ve sportu, či stravu pro vrcholové sportovce, ale také dobrý psycholog a vzhledem ke svým mnohaletým zkušenostem z triatlonu a Ironmanu výtečným koučem v oblasti fyzické připravenosti. A především přítelem.
Je radost s ním pracovat, je plný pozitivní energie, kterou vás naplní a to vás přiměje k většímu nasazení ve zdolávání vašich osobních cílů.

IMG_8913Spolupráce s Vítkem mě posunula na vyšší úroveň. Z průměrného extraligového hráče jsem se stal jedním z nejlepších hráčů na pozici pravého křídla v české extralize. Získal jsem nové, lukrativnější angažmá v klubu Handball KP Brno bojující o nejvyšší medailové příčky a především obdržel pozvánku do Řecké reprezentace.

Všem vrcholovým sportovcům, kteří cítí, že ze sebe ještě nevydali své maximum, doporučuji spolupráci s Vítkem, který vás posune, společně s vaší pílí a nasazením, na příčky nejvyšší.

Boris Aspridis
Handball KP Brno/ Reprezentace Řecko

 

Petr Leška, hokejová legenda PSG Zlín

_JZ_1424a

Vítka Schlesingera jsem poznal na sklonku své hokejové kariéry. Ve chvíli, kdy mě můj věk začal limitovat ve vrcholovém výkonu. Poprvé v životě jsme vyzkoušel, že kvalitní každodenní strava, je nezbytnou součástí profesionálního sportovce. Spolupráci si nemohu vynachválit a doporučuji všem, kteří si chtějí svoji vrcholovou kariéru co nejdéle prodloužit.


Výbornou zkušenost mám nejenom já, ale i můj 15 letý syn, kterého dokázal Vít motivovat ke správné životosprávě vrcholového sportovce a tím se znatelně posunout ve sportovním výkonu. 
Proto Víta Schlesingera doporučuji všem. Díky Víťo :)))

 

David Hrabina – fotbalista 1. FC Slovácko U17

Snímek obrazovky 2016-07-01 v 8.32.01Dřív než jsem začal chodit k Vítkovi, tak jsem si myslel, že jím dobře, ale hned po prvním sezení jsem zjistil, že jím úplně jinak než je správné. Po prvním měsíci jsem poznal, že strava je základ kvalitního tréninku. Dozvěděl jsem se, jak se stravovat před a po tréninku a teď si nedokážu představit, že bych se mohl vrátit zpátky k dřívějšímu stravování. Strašně mně pomohl jak po psychické, tak i po fyzické stránce. Po tréninku i zápasech jsem býval hodně unavený, ale po změně stravovacích návyků se nyní cítím mnohem lépe. Pochopil jsem i to, že důležitou součástí tréninku není jen trénink, ale i kvalitní regenerace a psychika. Filosofie sporthackingu mně dává smysl a stala se součástí mého životního stylu.

 

Michal Gago - hokejista, reprezentace ČR U18

ga
Za 6 měsíců, co jsem k Vítkovi chodil, jsem razantně změnil stravovací návyky, hlavně omezil bílé pečivo, nekvalitní tyčinky, atd. Naučil jsem se jaké jídlo si mám dát před tréninkem, během a po tak, abych co nejlépe regeneroval a můj výkon šel nahoru rychleji a kvalitněji. Nyní vím jak a proč užívat některé doplňky stravy. Hlavně si ale myslím, že jsem začal jídlo brát z jiného pohledu hlavně proto, že už vím jaké jídlo co obsahuje a co dělá ( sacharidy, tuky, bílkoviny, minerály,..), omezil jsem i sladkosti, na které moje tělo díky lepší stravě již nemá chuť. Dneska, když někam jedu už se umím o sobě v tomto směru lépe postarat a hlevně vidím, že to funguje.

 

Jiří Texl - fotbalista SK Sigma Olomouc 


Na začátek bych vám řekl to, že bez vašeho pevného rozhodnutí a vaší snahy vám nepomůže nikdo na světe.Musíte sami chtít!

Četl a studoval jsem stravu hodně dlouho, ale všechno mě mátlo.Na každé stránce psali něco jiného. Všechno bylo strašně obecné a já se rozhodl, že chci vědět co se hodí přesně pro mě. Pro můj sport a pro můj typ těla. Proto jsem se rozhodl oslovit Vítka. Plně jsem se odevzdal do jeho rukou. Poslouchal jsem co mi doporučuje. Začal jsem se tím řídit a výsledky jsem na sobě začal cítit. Parádní je že se z toho stal styl mého života.  Každé setkání se dozvídám nové věci. Navíc mě dost baví se ho ptát na nejrůznější věci a debatovat sním. 

 

 

Bedřich Kohler - Mountfield Hradec Králové

 bkMá spolupráce s Vítkem začala v zimě 2014 a stále trvá.
Vzhledem k mé vysoké míře zatížení v profesionálním hokeji potřebuji svému tělu dodávat ve správný čas přesně to, co si žádá a potřebuje.

Dříve jsem stravě tolik pozornosti nevěnoval a nepřikládal jí velký důraz. Vítek mne však brzy po navázání naší spolupráce přesvědčil o opaku. Během naší spolupráce jsem se přesvědčil o tom, jak obrovskou sílu má strava a jak nesmírně ovlivňuje mé sportovní výkony, energii a regeneraci.

Na konzultacích s Vítkem se stále dovídám nové a nové věci, učím se pochopit, jak fungují procesy v mém těle, velmi mne baví se v této oblasti dále posouvat a vzdělávat.

Nyní si uvědomuji, jak nesmírně důležitá je strava vrcholového sportovce, jak obrovskou měrou ovlivňuje mé zaměstnání.

  

Kamil Bezruč - profesionální hasič, český reprezentant v hasičských sportech

4224
díky za Tvé stránky a informace o které se dělíš. Dost mi to pomohlo během přípravy na mistrovství světa v Kazachstánu (září 2014), kde jsem si zlepšil osobní rekord a dostal se jakožto první český závodník do semifinále, kam postupuje 8 nejrychlejších závodníku světa!
Teď už vím, co je pro mé tělo nejlepší a hlavně rozumím tomu, jak vše funguje.  

 

Nicolas Werbík - český hokejový reprezentant - Kanada - Rimouski Océanic

Je to rok, co jsem s Vítkem ve spolupráci a musím říct, že nelituji ani jedné návštěvy. Pokaždé co jsme se potkali, jsem se dozvěděl něco nového jak o stravě, tak i mém tělu. Mé tělo prošlo během toho roku velkými změnami.

Nicolas+Werbik+2oLfmJDvAy-mNaučil jsem se, co mé tělo potřebuje přijmout před, během i po mém vrcholovém výkonu. Omezil jsem mnoho nezdravých jídel, které jsem měl rád, a zařadil do jídelníčku kvalitní potraviny, které si moje tělo oblíbilo. Například kvalitní tuky, o kterých jsem vůbec nevěděl, jak jsou pro mé tělo nesmírně důležitě. Člověk se podívá na složení potravin a řekne si, že je tam moc tuků, z toho bych jenom přibral. Ale opak je pravdou.
Během spolupráce s Vítkem mé osobní výkony na ledě šli nahoru a díky tomu mám teď možnost hrát v zámoří kanadskou soutěž. Jsem přesvědčený, že bez kvalitní stravy by se mi to nepodařilo. Další výhoda je, že vím jak se o sebe v tomto směru dobře postarat a především chápu a vidím souvislosti mezi tréninkem, stravou, regenerací a psychokou.

 

min.php-3ciht


Adidas-Announces-the-Opening-of-their-New-World-Class-Office-in-Los-AngelesSportisimounnamed-5PSG logo hokejcbpwu-MBLLogo_AWTOEZ_Logo_CMYK_poslogo-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_20280_fcb9b93f-df5e-43dd-b529-c28c526ad9ae

888d35f7-d4f0-4429-823a-2bfb862e8377image4 

"S panem Mgr. Vítem Schlesingerem dlouhodobě spolupracujeme při organizaci přednášek pro AIESEC Zlín i pro vysokoškolské studenty. Mgr. Schlesinger sice spolupracuje s vrcholovými sportovci celostním přístupem tzv Sporthackingem tj propojení stravování, regenerace a mentální přípravy, nicméně dovede všechny tyto oblasti srozumitelně propojit a podat motivačně pro nás, studenty. Pokaždé, kdy se zúčastníme jeho motivačních seminářů, máme chuť a snahu se zlepšit ve všem, co zanedbáváme a posunovat se dále. Vít Schlesinger navíc výborně dokáže propojit teoretické informace s praktickými a těmi, které sám zažil a sám vyzkoušel nebo které sám úspěšně aplikuje na svých klien Jeho osobnost je pro nás velkou inspirací a důkazem, že když se chce, tak všechno jde. Velmi mu za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci."