Média

Reference

Tom Polanský

Stolní tenis: U21 European Champion, Czech Champion 2020

Díky Vítkovi už vím, že vše je propojené a je cesta, která nikdy nekončí.

Když jsem začal s Vítkem spolupracovat, byl jsem v oblasti mentální přípravy, stravy a regenerace v začátcích. Hned jak jsme začali spolupracovat jsem si uvědomil, jak je vše propojené a jak psychika ovlivňuje mé tělo a jak například má biochemie těla ovlivňuje psychiku.

 

 

Jako profesionál už nyní vím, že je potřeba se na sebe dívat komplexně a pracovat nejen na fyzické, ale i mentální stránce. Nyní již vím, jak strava ovlivňuje zásadně moji regeneraci, jak je dýchání důležité v práci s myslí a psychikou během zápasu, jak můžu určitými cvičeními ovlivnit své mentální nastavení.

Artur Omarov

Zápasník, bronz world championship

Otužuju se, vím jak pracovat s dechem, myslí, vím kdy a co jíst a lépe rozumím sám sobě.

S Vítkem jsem měl tu možnost spolupracovat a je to velký profesionál po všech stránkách. Naučilo mě to se nevzdávat a jít si za svým snem.

Jeho komplexní přístup a umění propojovat mentální přípravu, stravu a regeneraci mně moc pomáhají a posouvají dál.

Baví mě posouvat a poznávat nejen své fyzické, ale i mentální tělo a sám sebe. Je to cesta, po které jdu a i díky tomu vím, že mohu svůj potenciál posunout na hranu svých limitů.

Kouč hvězd otevřeně: Čajánka kopl k titulu, dělá i Berdycha. S čím se pere?

iSport

Český lukostřelecký svaz

I když je lukostřelba spíše statickým sportem, tak vyžaduje velké soustředění a mentální sílu, která je v lukostřelbě rozhodující.

Nejen samotná mentální příprava, ale i výživa, spánkové techniky či zklidnění dechu a mysli často rozhodují.

Vítek umí skvěle propojit a prakticky vysvětlit všechny důležité oblasti a střípky, které jsou v našem sportě tak důležité a dát je  do souvislostí a kokrétních cvičení.

Především na té vrcholové úrovni rozhodují detaily a právě proto nám je Vítek se svým celostním přístupem velkým přínosem a motivací.

Proto jsme rádi, že spolupracujeme s Vítkem, který nám spojuje a dává do souvislostí důležitost a vztahy mezi tréninkem, psychikou stravou a regenerací.

Jiří Bříza: trenér české reprezentace parahokejistů

Aiesec

mezinárodní studentská organizace

„S panem Mgr. Vítem Schlesingerem dlouhodobě spolupracujeme při organizaci přednášek pro AIESEC i pro vysokoškolské studenty. Mgr. Schlesinger sice spolupracuje s vrcholovými sportovci celostním přístupem tzv Sporthackingem tj. propojení mentální přípravy, biochemie těla a regenerace, nicméně dovede všechny tyto oblasti srozumitelně propojit, přenést a podat motivačně pro nás, studenty, kteří touží po úspěchu. a štěstí.

Pokaždé, kdy se zúčastníme jeho seminářů, máme chuť a snahu se zlepšit ve všem, co zanedbáváme a posunovat se dále.

Vít Schlesinger navíc výborně dokáže  přénášet poznatky ze světa úspěchu a výkonu a napasovat je na business či mladé lidi.

Moc nám sedí jeho přístup k osobnímu rozvoji a jak říká:

„Úroveň Vašeho úspěchu je rovna úrovni Vašeho osobního rozvoje“

Jeho osobnost je pro nás velkou inspirací a důkazem, že když se chce, tak všechno jde. Velmi mu za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci.“

Boris Aspridis

Házenkář

Začátek spolupráce s Vítkem SCHLESINGEREM

Rok 2013/14 Extraliga házené mužů: 34 zápasů/ 144 golů
Rok 2014/15 Extraliga házené mužů – 35 zápasů/ 194 golů – bronz v play off, jeden z nejproduktivnějších hráčů české extraligy

+ Pozvánka do řecké reprezentace

V polovině roku 2013 (srpen) jsem se poprvé setkal se Sporthackerem Vítkem Schlesinger, jako průměrný extraligový házenkář, který měl za sebou herně nepodařené angažmá a příbytek na váze z obvyklých 86kg (184cm) na necelých 94kg. Celou sezonu se mě držela zranění, ne tak vážná, spíše drobná, ale která mě podstatně limitovala. Herně se mi nedařilo,moje výkonnost prudce klesala. Vše vyvrcholilo velkým výronem kotníku a silně natrženými vazy (duben 2013) a toto zranění se opakovalo na začátku přípravy (srpen 2013), v tu chvíli jsem si řekl dost.

Náhodou jsem se dostal do rukou Vítka, který změnil celou moji dosavadní kariéru.

Spolupráce s Vítkem mě posunula na vyšší úroveň. Z průměrného extraligového hráče jsem se stal jedním z nejlepších hráčů na pozici pravého křídla v české extralize. Získal jsem nové, lukrativnější angažmá a především obdržel pozvánku do Řecké reprezentace.

Zdeněk Grygera

fotbalový reprezentant

Velký dík Vítkovi za dlouhodobou spolupráci. Navzdory své dlouhodobé profesionální fotbalové kariéře jsem díky němu zjistil, jak velkých pokroků mohu v oblasti své kondice a výkonu stále dosáhnout. Léta jsem strávil ve špičkových zahraničních fotbalových klubech (Sparta Praha, Juventus Turín, Ajax Amsterdam, Fulham) a až pod jeho vedením jsem nicméně teprve zjistil, jak nesmírně důležitá je strava a regenerace a její příprava při zátěži, které je profesionální sportovec vystaven.

Nyní si mnohem více uvědomuji důležitost stravy a regenerace a její vliv nejen na správný výkon sportovce, ale i jeho regeneraci.Díky naší spolupráci vidím, jak zásadním způsobem může skladba jídelníčku z dlouhodobého hlediska výkon ovlivnit, což jsem si sám naposledy vyzkoušel jakožto neprofesionální cyklista při přípravě na svou premiéru v cyklistickém maratonu, kde jsem zajel čas vysoko nad očekávání.

Má rada: “Ti z Vás, kteří chtějí dosáhnout velkých sportovních výsledků, a především Ti z Vás, kteří to myslí se svou sportovní kariérou opravdu vážně a jdou si za svým cílem, myslete nejen na tvrdý trénink, ale také na mentální přípravu, stravu a regeneraci! Neváhejte spojit se s odborníkem na tuto oblast, jako jsem např. já vyhledal Vítka Schlesingera.”

Jaroslav Diviš

Fotbalista FC Viktoria Žižkov

Víťu Schlesingra jsem měl tu čest poprvé vidět a slyšet přednášet na akci pořádanou v roce 2015 v Uherském Hradišti. Jeho přednáška o Sporthackingu mě zaujala natolik a tak jsem neváhal a zkusil jej kontaktovat osobně. I přes svoji zaneprazdnenost si na me našel čas a věnuje se mně po dobu delší než 2 roky.

Za tuto dobu jsem se posunul jak profesně, tak v osobním životě. Již při první schůzce jsme stanovili cíle a životní hodnoty, kterých jsem chtel dosáhnout.

S postupem času jsem změnil svůj přístup k životu a mé cíle se postupně začaly naplňovat a dávat smysl. Za to, kde jsem dnes, musim tak také poděkovat Víťovi.

Je to výborný coach a odborník nacelostní přípravu vrcholových sportovců a skutecně vás dokáže dovest za tim, co od života očekáváte Vy sami a ukázat Vám cestu, kým skutečně jste.

Hana Matelová

Olympionička, světová hráčka Top 50

S Vítkem jsem začala spolupracovat z několika důvodů. Cítila jsem, že po pingpongové stránce toho už více udělat nemůžu a proto jsme se zaměřili celostní přístup tzv. Sporthacking, tj propojení stravy, regenerace a mentální připravy.

Vždyť kolikrát jsem si řekla po těsném prohraném zápase, že rozhodla hlava? Mockrát.

Rozšiřuji jsem si v těchto směrech obzory a hlavně na sobě vidím, že to skutečně funguje a já se cítím lépe. Za tuto spolupráci jsem velmi ráda, baví mě a snažím se na sobě pracovat a růst i mimo stůl jako osobnost, což se mně myslím daří:-). Otevřelo mi to hodně oči a vím, že ještě stále můžu posouvat své limity

Tom Ondrušek

Florbalista, dlouholetý reprezentant a elitní střelec

Mým cílem s Vítkem bylo posunout svoje výkony ještě o kousek výš a zjistit, kde jsou mé hranice. Jeho celostní přístup a dlouholeté zkušenosti ve vrcholovém sportu  mně dává velký smysl. Je faktem, že vše souvisí se vším a navzájem se ovlivňuje a i díky zkušenostem z nejlepší florbalové ligy světa vidím,  jak je to přínosné. S Vítkem jsme Začali pracovatna všem ihned. Upravili jsme můj jídelníček o cca 60%. Přidali jsme tuky a odebrali cukry a pracovali na vylepšení mé krve, metaboliscké flexibilitě, energii a imunitě.

Moje tělo na to postupně reagovalo a vlastně momentálně si to nedokážu představit jinak. Vita přesně ví co moje tělo potřebuji i díky krevním testům a různým reakcím mého těla. Přesně na míru mi připravuje i suplementační plány dle období, výkonu atd.
Vše se i liší obdobím sezony a zátěží. Se spoluprácí jsem moc spokojený, moc věcí jsem se naučil a především celostní filosofie mně ukázala jak spolu vše souvysí a je provázané. Cítím se mnohem lépe a silnější. Také rychle regeneruji a spím daleko lépe.