Sporthacking je komplexní přístup k osobnímu růstu, úspěchu a spokojenosti

Sporthacking propojuje základní pilíře sportovní přípravy: psychiku, regeneraci, stravu a trénink a ukazuje na zásadní spojitosit a souvislosti mezi nimi.

Přemýšleli jste někdy nad tím:

Co si pouštíš do těla? Jaké myšlenky, emoce, jaké jídlo jíš, čemu věnuješ pozornost, jak přemýšlíš? Jak trénuješ svoji psychiku? Jak trénuješ svoji mysl na tréninku či mimo tréning? Co Tvá krev? Co Tvé střevo? Co Tvé zdraví či únava? Co Tvůj spánek? Jaké máš vztahy? Jak komunikuješ sám se sebou? Co mně má sport přinést? Co chci od života, Jak si naplánovat cíle?…

Možná si říkáte, jak tohle vše může souviset? … Ale souvisí to zásadně! A právě i  o tom je Sporthacking. O propojování a souvislostech, díky kterým mohu posunout sám sebe na úplně jiný level.

„Jak jsem začal propojovat oblasti Sporthackingu v jeden celek, tak jsem začal pozorovat na svývh klientech, jak se posouvají mnohem rychleji,  kvalitněji a efektivněji!“

Vrcholový sport se v posledních letech posunul na úplně jinou úroveň, než tomu bylo kdysi. V dnešní zrychlené době se zintenzivňují tréninky i tréninkové metody, posouvají se výkonnostní limity, zvyšují se radikálně nároky na sportovce i jejich psychiku, o to více je důležité  dívat se a přistupovat k přípravě individuálně a komplexně a je škoda, že v naprosté většině si sportovci či trenéři bohužel neuvědomují souvislosti mezi tréninkem, regenerací, správnou stravou a mentální přípravou sportovce.

„Psychika, regenerace, strava a trénink jsou spojené nádoby, které se navzájem ovlivňují!“

 

 

Ve své praxi se setkávám s mnoha sportovci, kteří svou přípravu staví pouze na fyzickém tréninku – jsou unavení, vyčerpaní, podráždění a ztrácejí chuť trénovat. Jejich tělo nestačí tak rychle obnovovat síly – ať už proto, že málo nebo špatně regenerují, anebo se nesprávně stravují, nemluvě o tom, jakou výživu dávají svojí mysli.

Tím, jak se tréninkové metody dostávají na pomyslnou hranici fyzických možností, je čím dál více důležitější aktivně pracovat na propojení těchto pilířů.

 

 

 

Sporthacking Lab spolupracuje s řadou odborníků a špiček v oboru. Ať už se jedná o špičkovou dánskou kliniku na diagnostiku hormonálních či genetických testů nebo řadou špičkových sportovních biochemiků či laboratoří z ČR či ze světa.