O mně

Vít Schlesinger je konzultant a stratég vrcholových sportovců, zakladatel myšlenky celostního přístupu k osobnímu růstu, úspěchu a spokojenosti – Sporthackingu. Spolupracuje s řadou vrcholových sportovců a olympioniků. Je vyhledávaný motivační řečník, TEDx a keynote speaker.

Vítek je zakladatelem Sporthacking Institutu, který má za úkol přenášet myšlenky a know how ze světa vrcholového sportu blíž k lidem či do firemního prostředí a podílet se na jedné ze zásadních otázek dneška: work-life balanc.

 

 

„Své experimenty stavím na vědeckých faktech a každé z mých doporučení bylo ověřeno vlastní praxí!“

Před 15 lety jsem se v USA dostal k práci s mladými olympijskými talenty v oblasti kondiční přípravy a fitness, poté s kanadským biatlonovým a běžkařským národním týmem a postupem času jsem čím dál tím víc viděl propojení a zásadní souvislosti mezi maximálním výkonem, správnou stravou, biochemií těla, mentální přípravou a štěstím. Opírám se nejnovější NEUROBIOLOGICKÉ poznatky, které přenáším do běžného života.

„Naučím Vás být mistry svého fyzického a mentálního těla“

2004

Kurz práce s podvědomím, emocemi a lidským potenciálem. Zde jsem si uvědomil, že vše je v životě možné.

2010

Experiment mentálních limitů: Závod světového poháru železného muže - Ironman Austria v extrémních podmínkách.

2013

Vegetariánský experiment: půl roku bez masa a současně rýsování a zásadní přibrání svalové hmoty a zlepšení krevních biomarkerů.

2014

Experiment metabolické flexibility: Přerušované hladovění, 80% příjmu z tuků a současně absolvování železného muže.

2015-současnost

Experiment chladové termogeneze: pravidelné vystavování se extrémním teplotám - propojení mentální přípravy, dechu a mysli.

2018

Tibet: otužování, meditace a trénink v 6000 m.n.m.

2021-současnost

Plavání pod ledem. Experiment a další level spojení chladové odolnosti, dechu, mysli a práce se strachem.

Za posledních 15 let spolupracoval s řadou vědců, doktorů, biochemiků a cestuje po světě, aby se dostával k těm nejinovativnějším trendům na poli zlepšování lidského potenciálu, psychiky, zdraví a osobní spokojenosti. Podstoupil řadu experimentů se svým tělem.

 

„Své experimenty staví na vědeckých faktech a každé z jeho doporučení bylo ověřeno vlastní praxí!“

Štěstí je podle mě žít život podle svých představ a já se snažím žít a naplňovat tu svoji předsatvu. Pracuji se sportovci a pomáhám jim naplno využít jejich potenciál a dotknout se vlastních limitů.

Jsem průvodcem při objevování sebe samotného a k odstranění zbytečných překážek, které mohou stát v cestě k dosažení jejich cílů.

„Nechci být mužem, který jen mluví, ale který i činí!“