O mně

 Pomáhám sportovcům objevovat jejich skrytý potenciál

 19179587_10208804483020166_1245346984_o

Před 12 lety jsem se v USA dostal k práci s mladými olympijskými talenty v oblasti kondiční přípravy a fitness, poté s kanadským biatlonovým a běžkařským reprezntačním týmem. Časem jsem hodně začínal pozorovat obrovský vliv správně cílené výživy a suplementace na sportovce a to nejen na jejich výkonnost, ale i zdraví a mentální a mozkové funkce. Poté jsem si však uvědomil, že chce-li sportovec využít maxima svého potenciálu, tak tomu něco schází, a tak jsem začal pracovat s oblastí mentální přípravy a koučingu. Tak jsem postupně propojil všechny tyto systémy v jeden celek a viděl, jak se navzájem ovlivňují a posouvají sportovce mnohem kvalitněji a efektivněji. Když se sportovcem pracujete celostně a synergicky na těchto všech oblastech zároveň. Čím dál víc jsem si uvědomoval, jak je zapotřebí se na sportovce dívat holisticky, komplexně a jak jsou jednotlivé systémy obrovsky propojeny. 

Tím, jak se tréninkové metody dostávají na pomyslnou hranici, je důležitější aktivně pracovat na těchto oblastech přípravy, tzn. STRAVA, REGENERACE A MENTÁLNÍ PŘÍPRAVA. Ty hrají a budou hrát postupně čím dál tím větší roli v úspěchu či neúspěchu sportovce s ohledem nejen na samotný výkon, ale i celkové zdraví a duševní pohodu!

V současnosti spolupracuji s řadou vrcholových sportovců z celého světa. Na základě dlouhodobé spolupráce objevujeme sportovcův skrytý potenciál. 

Sport je pro mě osobně forma meditace a seberealizace. Zároveň ho využívám k testování teoretických a praktických poznatků, kdy podstupuji různé experimenty se svým tělem, o které se dělím na svých stránkách a sociálních sítích - 2010 jsem absolvoval závod světového poháru železného muže - Ironman Austria, kde šlo o experiment MENTÁLNÍ ODOLNOSTI a posouvání osobních hranic, 2013 experiment VEGETARIÁNSTVÍ, 2015 experiment METABOLICKÉ FLEXIBILITY - Half Ironman na Zell am See. V roce 2016/17/18 EXPERIMENT CHLADOVÉ TERMOGENEZE.

Své experimenty stavím na vědeckých faktech a každé z mých doporučení bylo ověřeno vlastní praxí!

Sport mne naučil nevzdávat se a být trpělivý a také si na většinu věcí přijít sám - tuto zásadu se snažím rovněž aplikovat u svých klientů při dosahování stanovených cílů. Mezi mé koníčky patří má práce, sebevzdělávání a otázka lidského potenciálu a lidských možností. Mezi mé velké vzory patří Tomáš G. Masaryk, A. Lincoln a Václav Havel.

930x333_Iron930x333_IronAutor: Vít Schlesinger

 

Motto: "Vědomá realizace hodnotného ideálu a neustálá snaha stávat se lepším člověkem je to, co mě táhne dál!!

Kdo jsou moji klienti?

Mí klienti jsou vrcholoví sportovci z různých sportovních odvětví, kteří chtějí posunout své hranice - reference ZDE

repre
Spoupracuji s několika kluby či reprezentačními tými formou dlouhodobé spolupráce či formou "nakopávacích" přednášek.
(2016: pro A tým české hokejové reprezentace)

Proč experimenty se svým tělem?

Za posledních 8 let let jsem absolvoval několik experimentů se svým tělem. Experimenty jsou pro mě důležité především proto, že se dostávám na samou hranici svého potenciálu - ať mentálního, fyzického či metabolického. Díky mým experimentům prakticky zkouším a poznávám, jak různé věci působí v praxi, což je pro práci velice důležité. Experimenty mě nutí sledovat nejmodernější světové trendy a studie a tudíž být stále v obraze.