O mně

 

Zájem o oblast výživy a fitness mne přivedl ke studiu Marketingu a managementu sportu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Vždy mne velmi zajímalo fungování lidského organismu z pohledu fyziologie, anatomie, výživy a fitness.

vit-schlesinger
Nabyté znalosti a poznatky jsem pak mohl zúročit jak v ČR během práce s mladými olympijskými nadějemi (tenis, fotbal, hokej, gymnastika, plavání) v oblasti kondiční přípravy a výživy, tak v zahraničí. Asi před 10 lety jsem se v USA dostal k práci s mladými olympijskými talenty v oblasti kondiční přípravy a fitness, po jisté době jsem se dostal k práci s kanadským biatlonovým a běžkařským reprezntačním týmem a čím dál víc jsem si uvědomoval, jak je zapotřebí se na přípavu dívat celostně, komplexně - tzv. SPORT-HACKING.

V současnosti spolupracuji s řadou vrcholových sportovců. Na základě dlouhodobější spolupráce se snažím propojit a nastavit způsob stravování, regenerace a motivace s ohledem k individuálním dispozicím a potřebám sportovce. Jsem zakladatelem celostního přístupu k přípravě sportovce tzv. SPORT-HACKINGU

Sport je pro mě forma meditace a seberealizace. Zároveň ho využívám k testování teoretickýcj a praktickýh poznatků, kdy podstupuji různé experimenty se svým tělem, o které se dělím na svých stránkách a sociálních sítích - 2010 jsem absolvoval závod světového poháru železného muže - Ironman Austria, kde šlo o experiment MENTÁLNÍ ODOLNOSTI a posouvání osobních hranic, 2013 experiment VEGETARIÁNSTVÍ, 2015 experiment METABOLICKÉ FLEXIBILITY - Half Ironman na Zell am See. V roce 2016 se připravuji na polovičního Ironmana v Rakousku, kde budu sledovat EXPERIMENT CHLADOVÉ TERMOGENEZE.

Sport mne naučil nevzdávat se a být trpělivý - tuto zásadu se snažím rovněž aplikovat u svých klientů při dosahování stanovených cílů. Mezi mé koníčky patří má práce, sebevzdělávání a otázka lidského potenciálu a lidských možností a samozřejmě sport. Mezi mé velké vzory patří Tomáš G. Masaryk, A. Lincoln a Václav Havel.

930x333_Iron930x333_IronAutor: Vít Schlesinger

Naplňuje mne práce s klienty a dobrý pocit z toho, že je můžu posunout o krok kupředu a své zkušenosti nabyté během 10 leté teorie a praxe předat dál.

Kdo jsou moji klienti?

Mí klienti jsou především vrcholový sportovci z různých sportovních odvětví - reference ZDE. Spolupracuji především s těmi, kteří sami chtějí, jen nevědí jak. Důležitý je pro nás individuání přístup, dlouhodobá spolupráce a vzájemná důvěra.

Spoupracuji i s několika kluby a asociacemi buď formou dlouhodobé spolupráce či formou motivačních přednášek.

Reference mých klientů ZDE

Proč dělám experimenty se svým tělem?

Za posledních 6 let let jsem absolvoval několik experimentů se svým tělem. Experimenty jsou pro mě důležité především proto, že se dostávám na samou hranici potenciálu - ať mentálního, fyzického či metabolického. Díky mým experimentům prakticky zkouším a poznávám, jak různé věci působí, což je pro praxi velice důležité. Experimenty mě nutí sledovat nejmodernější trendy, být v obraze a i mě samotného motivují držet se stále ve formě :-).